زونكن دیجیتال
بازخوانی ادبیات انقلاب یك ضرورت است.
درباره وبلاگ


با سلام از اینکه وبلاگ منو قابل دونستی و به اون سر زدی ممنونم امیدوارم بتونم توی وبلاگ با مطالبی که می نویسم نظرتو جلب کنم.آخه هدف من اینه که توی این وبلاگ به صورت منطقی و مستدل راجع به موضوعات مهم بحث و گفتگو داشته باشم.من یک طلبه هستم و افتخارم اینه که نوکری امام زمان(عج) را می کنم.

مدیر وبلاگ : . .
نویسندگان

به نام خدا

چهار، پنج سال پیش وقتی که خبر انحلال سازمان مدیریت، برنامه ریزی و نظارت کشور رو شنیدیم بسیار مشعوف شدیم که بعداز 50 سال مغز نظام سرمایه داری که توسط آمریکایی ها در ایران بنا نهاده شده بود متلاشی شده است و بالاخره بودجه ملت به جای سرازیر شدن در کشورهای غربی و عربی منطقه توسط عده ای خاص در مناطق محروم صرف خواهد شد.

اما دریغا که فقط پس از گذشت 5 سال این افعی برای بلعیدن عدالتی که فقط چهار سال بیشتر ندارد سر برآورده و توسط شخصی به نام آقای عزیزی در حال احیاء شدن می باشد.

به راستی با چنین خطری که امید و آرزوی همه مستضعفان ایران و محرومین را نابود خواهد کرد چه باید کنیم؟

آیا دکتر احمدی نژاد به چنین افرادی اجازه خواهد داد که ثمره زحمات چند ساله او را تباه کنند و دوباره امپراطوری زر و زور و ثروت را در کشور عزیزمان به راه بیندازند؟نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
یکشنبه 16 مرداد 1390 12:22 ق.ظ
با سلام مجدد
دوست عزیز شما اولا جواب سوالات و بحث های بنده رو ندادی .
ثانیا مگه معتقد نیستی که دولت دهم خدمتگزاره آیا خدمت گزاری برنامه ریزی نمی خواهد یک شبه و فوریتی باید چیزی حل شود و پیامد های آن نبایستی بررسی شود.
ثالثا بازهم خودت رفتی سراغ نام افراد و گفتی تز دکتر حسین عظیمی این بود یعنی یک فرد تحصیل کرده با دیدگاه های انقلابی هم همین استراتژی را دنبال می کند یا مثلا اگه خودت هم به قدر کافی دانش مدیریت و اقتصاد و سایر پارامتر های لازمه را می داشتی این گونه عمل می کردی .این که دلیل نمی شه که هر چی از زمان سابق آمریکایی ها بنیان گذاشتند رو خراب کنیم مثلا نیروی هوایی مارو آمریکایی ها تعلیم دادند ولی دیدیم که در دفاع مقدس چگونه بودند.
رابعا وقتی که آقای دکتر پژویان علامه رو آوردند و عقبه تئوریک طرح هدفمندی یارانه رو به ایشون دادند این یعنی لیبرالیسم اقتصادی از نوع میلتون فریدمن تو مکتب شیکاگوست. مطمئن باش ضریب لیبرالیسم اقتصادی ایشون از مجموع دولت هاشمی و خاتمی بیشتر بوده منتهاش لیبرالیسم سیاسی و فرهنگی اون ها (خاتمی) خیلی بیشتر بود و باعث اون اتفاقات شد که همه می دونند کار های فرهنگی و سیاسی چون بیشتر تو چشم می زنه این جوریه اما کار های اقتصادی صداش بعدا بلند می شه.
درپایان بایستی بگم همچنان طرفدار دکترم ولی فقط در حوزه سیاسی و بالاخص سیاست خارجی که تو دهنی خوبی به ارازل منطقه ای زد.و صلابت لازمه را که در زمان اقای خاتمی از بین رفته بود برگرداند و نقشه های دشمنان را نقش بر اب کرد .اقای احمدی نژاد در اصل اصول گرا نیستند یک حزب اللهی تکنوکرات(عملگرا)هستند .علت حذف سازمان هم نه برای مبارزه با لیبرالیسم که صرفا به خاطر این بود که با روحیه عملگرایی ایشان در تضاد بود و مانع اجرای طرح هایشان می شد نظیر عزل این همه وزیر.مثلا میدونستی این طرح هدف مندی کاملا لیبرالیستی و قبل از عضویت کشور ها به سازمان تجارت جهانی صورت می گیره .به من توضیح بده تاسیس این همه بانک در طول این مدت کم چه ارتباطی با ارزش های اسلامی داره.بعد در نهایت مرکز پژوهش های مجلس چیز دیگه ای میگه این آمارت رو نمی دونم از کجا آوردی.
چهارشنبه 12 مرداد 1390 12:27 ب.ظ
با سلام
خداوند شمارا توفیق دهد جوان. ولی سعی کن کمی بیشتر فکر کنی من خودم از طرفداران دکترم ولی دکتر ما علت این کارش چیز دیگری بود . اون سازمان نیاز به طرح تحول داشت نه حذف .البته من دکتر رو درک می کنم چون علت کارش رو هم می دونم چون چاره دیگری نداشت.ببین سازمان مدیریت درشکل اصولیش نه آنچه که بود.هدفش خیلی سادست مدیریت بودجه و امکاناته.مشکل ما تو این مملکت ضعف در برنامه ریزی کلانه مثلا ما به طور مقطعی به یک مشکلی بر می خوریم تمام بودجه مملکت صرف رفع اون می شه اما چون به برنامه ریزی اعتقادی نداریم دوسال بعد خود راه حل می شه معضل یعنی با مازادش روبرو می شیم نمونه خیلی سادش همین پزشکان عمومی هستند که اول انقلابمون کمبود داشتیم الان مازاد .اون سازمان درحقیقت پوسیده بود و گرنه اصلش از هر چیزی مهمتره.ببین من از لحاظ عملکرد سیاسی و بین المللی طرفدار دکترم اما با رویکرد اقتصادی ایشان خیلی موافق نیستم ما تو این 6 سال به اندازه 40 در صد کل درامد های نفتی تاریخ مملکت درامد داشتیم اما الان رشد اقتصادی ما به صفر رسیده متاسفانه ایشان تنها در ضمینه سیاسی و بین المللی از رهنمود های رهبری بهره گرفت و در بقیه ضمینه ها با وجود مجاهدت در مسیر مسیر درستی را در پیش نگرفت.دوست عزیز مطالب شما بیشتر مغلطه ی توضیح مرموز است یعنی چه سرمایه گذاری در غرب ؟ به من توضیح بده تو کدوم کشور؟این سازمان برای اینه که هرمشکلی رو مقطعی حل نکنیم.مثلا تا میوه و برنج گران شد نریم وارد کنیم ببینیم علتش چی بوده هزینه تولید رو کاهش بدیم مگه نشنیدی چه بحثی در مجلس بود واردات ما در بخش کشاورزی از 30 در صد در 6 سال قبل به 70 در صد رسیده.لطفا شما که این همه ادعای ولایی داری سعی کن دوستیت از نوع خاله خرسه نباشه.
مجید و علیک السلام
اینکه شما طرفدار دکتر هستید خیلی خوبه و من از این بابت خیلی خوشحال هستم. اما اینکه شما دکتر رو درک کرده باشید و علت این کار رو فهمیده باشید بعید می دونم زیرا در شکل اصولیش سازمان مدیریت توسط نظام سرمایه داری شکل گرفت تا بتونه از انباشت پول ملی کشورها در جهت رشد نظام سرمایه داری استفاده کنه و کمتر هزینه ای به کشورهای استعمارگر برای چپاول ثروت ملل تحمیل بشه. مثلا کشورهای استعمار گر برای به کار گیری کارگران ارزان قیمت و مقرون به صرفه نیازمند بودند که هزنیه های گزافی خرج تحصیل و آموزش کارگران نمایند ولی سازمان مدیریت و برنامه وبودجه به راحتی با استفاده از منابع خودکشورها و بدون هیچ هزینه ای بودجه ای برای آموزش نیروهای کار ارزان در اختیار می گذاشت تا نظام سرمایه داری بتونه به راحتی به نیروی کار متخصص دسترسی داشته باشه.
ضمنا شما که خودتون رو طرفدار دکتر می دونید چرا به شایعات دامن می زنید رشد اقتصادی ایران با توجه به آمارهای بین المللی و صندوق بین المللی پول نه تنها صفر نیست بلکه از همه دوره های قبلی هم بیشتر بوده.
دوست خوبم شما به جای اینکه توی حرفهای من به دنبال مغلطه بگردی بهتره که در شیوه عملکرد این سازمان از زمان رِژیم ستم شاهی تا قبل از دولت آقای احمدی نژاد بندازی تا ببینی چه بلایی سر این مملکت آورده اند.
مزیت های اقتصادی که دکتر حسین عظیمی مرحوم در دکترین اقتصادیش روی اون به عنوان نقطه اصلی در برنامه ریزی و بودجه ریزی تکیه می کنه یعنی اینکه اگر منطقه ای مزیت نسبی اقتصادی نداشته باشه حق نداریم برای مردم اون منطقه آسفالت بکشیم و به اونها تسهیلات بدیم یعنی همین کاری که دولتهای قبلی طی چند دهه گذشته بر سر این مملکت آوردند و به غیر مراکز و شهرهای اقتصادی همه ایران به ویرانه ای از فقر و محرومیت تبدیل شده بود.
حالا شما قضاوت کنید که دوستی بنده خاله خرسه است یا جناب آقای احمد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی